Udział uczniów ZS Nr 2 w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Day by Day” Zapraszamy do głosowania na najlepszą anglojęzyczną kartkę z pamiętnika. W konkursie organizowanym przez Szkołę Języków Obcych GLOSSA wzięli udział uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie: Katarzyna Zaniewicz, Angelika Ciołek, Monika Radzikowska, Albert Nowicki i Iwona Latoch.Zapoznaj się z pamiętnikami zgłoszonymi w bieżącej edycji konkursu, a następnie wybierz ten, który Twoim zdaniem powinien się znaleźć w finale konkursu. Jurorzy – lektorzy Szkoły Języków Obcych GLOSSA – wyłonią laureatów spośród 100 prac, które uzyskają największą liczbę głosów. Głosować możesz do 2017-03-31, zaś wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2017-05-15.Swoje głosy można oddawać na stronie internetowej: www.glossa.pl/daybyday/liceum/ Wyszukując pracę należy podać nazwisko ucznia lub nazwę naszej szkoły.Zapraszamy do głosowania a uczestnikom życzymy sukcesów !!!  

Czytaj więcej

Depresja – masz wpływ Dnia 23 lutego 2017 r. społeczność szkolna ZS Nr 2 w Łukowie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Na korytarzu została przygotowana gazetka ścienna z informacjami o chorobie. Podczas długiej przerwy młodzież obejrzała film na temat: ,,Depresja – masz wpływ”. Następnego dnia tj. 24 lutego uczniowie z klas: I tha, II tha, II ttż, III tha, i III te pod opieką nauczycieli uczestniczyli w prelekcji którą wygłosiła p. Agnieszkę Zaniewicz. Na koniec spotkania młodzież miała okazję indywidualnie porozmawiać z prelegentką. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją zorganizowały: p. A. Olszewska, E. Klimiuk i M. Kintop.

Czytaj więcej

 Depresja – masz wpływ Dnia 23 lutego 2017 r. społeczność szkolna ZS Nr 2 w Łukowie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Na korytarzu została przygotowana gazetka ścienna z informacjami o chorobie. Podczas długiej przerwy młodzież obejrzała film na temat: ,,Depresja – masz wpływ”. Następnego dnia tj. 24 lutego uczniowie z klas: I tha, II tha, II ttż, III tha, i III te pod opieką nauczycieli uczestniczyli w prelekcji, którą wygłosiła p. Agnieszkę Zaniewicz. Na koniec spotkania młodzież miała okazję indywidualnie porozmawiać z prelegentką. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją zorganizowały: p. A. Olszewska, E. Klimiuk i M. Kintop.  

Czytaj więcej

Akcja „Opatrunek na Ratunek” w Zespole Szkół Nr 2 Każdy, kto chce pomagać, może to zrobić. W misyjnych placówkach medycznych przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster, a także rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki.Przez najbliższy miesiąc społeczność naszej szkoły może przyłączyć się do akcji charytatywnej, poprzez zbieranie środków opatrunkowych dla afrykańskich szpitali i przychodni. Zgromadzone rzeczy należy przekazywać wychowawcom lub Lucynie Grono- szkolnej koordynatorce akcji, a później zostaną one przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Więcej szczegółów dotyczących akcji na www.medicus.ump.edu.pl.

Czytaj więcej


  Praca nad innowacyjnym smakiem Praca technologa żywności to ciągłe opracowywanie nowych receptur , wzbogacanie asortymentu. Uczniowie klasy II TTŻ postanowili zmierzyć się z tym zadaniem i ,,wyczarować’’ nowy smak jogurtu. Udało się stworzyć niepowtarzalne smaki , które kto wie czy niedługo nie zagoszczą w ladach chłodniczych.Szukajcie zatem jogurtów o tak niebanalnych smakach jak: limonkowo- kokosowy, karmelowo-słonecznikowy, żelkowy , ,,nutellowy’’, limonkowo-kaki, karmelowe- ore.  

Czytaj więcej

  Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. Rzeki Portugalii Uczennice klasy 1th: Katarzyna Opieka, Katarzyna Zaniewicz oraz Alicja Kucharska wzięły udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną na temat rzek Portugalii. Organizatorem zmagań było Centrum Języka Portugalskiego przy UMCS w Lublinie. Celem konkursu była promocja kultury i języka innych krajów a także zachęcenie uczniów do odkrywania różnych aspektów obcych kultur i cywilizacji. Naszym uczennicom życzymy zwycięstwa w kolejnej edycji.  

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o kuchni francuskiej Dnia 20 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o kuchni francuskiej, w którym wzięły udział klasy uczące się języka francuskiego 1th oraz 1tk. Celem współzawodnictwa było między innymi: promowanie kultury Francji, utrwalenie wiadomości już zdobytych na zajęciach a także zachęcanie uczniów do dalszego rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie znajomości kultury Francji i języka tego kraju.Uczniowie udzielali odpowiedzi na zróżnicowane pytania dotyczące: typowych dań francuskich z różnych regionów, kultury związanej z gastronomią francuską czy sławnych osób związanych ze sztuką kulinarną. Największą ilość punktów uzyskali: Katarzyna Opieka, Filip Nafalski, Patrycja Kryczka, Karolina Ławecka i Klaudia Dziurdziak z klasy 1th a także z klasy 1tk: Milena Dadacz, Dominika Pietrzak, Weronika Porębska.

Czytaj więcej

  Dobry zawód szansą na rynku pracy.   GALERIA Zespół Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie to szkoła, w której uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej, nabywają cenną wiedzę praktyczną. Szkoła jako jedyna w powiecie łukowskim kształci w zawodzie technik kelner. Młodzi pasjonaci sztuki kelnerskiej mają możliwość m. in.: nauki sporządzania potraw, dobierania nakrycia do serwowanych dań, umiejętności barmańskich (przygotowywanie napojów mieszanych), baristycznych (sztuka przygotowania kawy), sommelierskich (określanie bukietu smakowego napojów za pomocą zmysłów), carvingu (dekoracje z owoców i warzyw) oraz obsługi urządzeń stosowanych w gastronomii.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców „Warszawska” współpracuje z wieloma prestiżowymi hotelami, zakładami gastronomicznymi, restauracjami, gdzie młodzi kelnerzy mogą spełnić swoje marzenia praktykując u boku wybitnych mistrzów branży kelnerskiej i gastronomicznej. Rynek pracy czeka na profesjonalistów, którymi po ukończeniu szkoły z pewnością będą uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie.  

Czytaj więcej

  Przez żołądek do serca Klasa II TK podjęła wyzwanie !!!Walentynkowy klimat zagościł na zajęciach w pracowni gastronomicznej prowadzonych przez panią Ewę Krűger.  

Czytaj więcej