Uczniowie ZS Nr 2 oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie W dniu 21.03.2017 r grupa pełnoletnich uczniów naszej szkoły- potencjalni dawcy krwi wybrali się do Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie. Po wstępnej weryfikacji i badaniu lekarskim, niektórzy z z nich mieli możliwość podzielenia się najcenniejszym darem, niezastąpionym lekiem- własną krwią, dzięki której można ratować życie i zdrowie ludzi. Gratulujemy odwagi i dobrej decyzji! Wyjście do RCCKiK zorganizowała L. Grono.
Zespół Szkół Nr 2 w Łukowie na Targach Pracy i Edukacji W tegorocznej, szóstej już edycji Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się 17 marca 2017 w Łukowie, swoje oferty przedstawiali pracodawcy, szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe. Wśród wystawców była również nasza szkoła. Stoisko Zespołu Szkół Nr 2 było bardzo atrakcyjne i przyciągało wielu widzów ciekawą ofertą. Uczniowie prezentowali próby pracy w zawodach kształconych w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje, zarówno wśród gimnazjalistów, poszukujących pomysłów na swoją dalszą ścieżkę edukacji, jak i wśród innych zwiedzających, których zaciekawiło to, co działo się na naszym stoisku.
XVI Wojewódzki Konkurs Ochrony Ludności i Wiedzy Obronnej W dniu 10 marca 2017 r. w Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady cz.polska- (Dom Żołnierza) w Lublinie odbył się finał wojewódzki XVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności. Organizatorami zmagań byli: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wydział Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygada (część polska) w Lublinie . Drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Opieka, Kordian Kropicz i Jakub Celiński w rozgrywkach finałowych uzyskała VI miejsce. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące: ochrony ludności przed zagrożeniami, przepisów przeciwpożarowych, obowiązków organów państwa, wojska i systemów ratowniczych, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się odzieżą i sprzętem ochronnym. Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz zadania praktycznego do wykonania przez wskazanych zawodników (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, omówienie i rozpoznanie sprzętu obrony cywilnej i przeciwpożarowej). Opiekę nad uczniami sprawował p.P.Płudowski
Instrukcja walki ze złem Dnia 7 marca 2017r młodzież naszej szkoły pod opieką pani Anity Olszewskiej i Emilii Klimiuk wzięła w udział w Rekolekcjach Psychologicznych pod hasłem: „Zło uwodzi w 7 krokach”. Rekolekcje zostały zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Młodzieżowych Liderów „Kościuszki”. Akcję wspierała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Hasło: ŻycieLogin: Krew Wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły zachęcamy do oddania krwi. Osoby zainteresowane udziałem w akcji zapraszamy do zapisania się na listę u szkolnej pielęgniarki do piątku, 17 marca, do godz. 15.00. Pobór krwi odbędzie się we wtorek 21.03, od godz. 7.30 w Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu. Szczegółowe informacje przy zapisach. Dla wszystkich, którzy oddadzą krew nagrodą będzie dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym W dniach 01-02.03.2017 r. uczniowie klas: IV TE, IV THB i IVTK odwiedzili Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną. Młodzież została poinformowana o zasadach rekrutacji do szkoły, obejrzała pracownie oraz porozmawiała z nauczycielami i słuchaczami studium na temat kierunków kształcenia oferowanych przez tę szkołę.
No nie !!!.......Sok 100% uczniowski…..czy to możliwe??? TAK,.Pod warunkiem ze zna się procesy produkcji soków tłoczonych.My już potrafimy połączyć teorie z praktyką, a wygląda to tak…..
Uczniowie ZS Nr 2 na Targach Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech Targi Technologii Spożywczych Warsaw Food Tech to branżowa, specjalistyczna impreza w największym w Polsce Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo. To prezentacja w jednym miejscu kompleksowej oferty producentów i dystrybutorów maszyn do przetwórstwa i produkcji spożywczej, przeprowadzenie warsztatów i szkoleń branżowych oraz prezentacja oferty produktowej przedsiębiorców z kraju i zagranicy. Uczniowie naszej szkoły, dzięki udziałowi w opisywanym przedsięwzięciu, poszerzyli swoje kompetencje zawodoznawcze, mogli obejrzeć maszyny, urządzenia i ciągi technologiczne będące wyposażeniem różnych sektorów przemysłu spożywczego oraz branży opakowaniowej. Ponadto istniała możliwość zapoznania się z nowinkami technologicznymi i gastronomicznymi, poprzez obserwacje i udział w różnorodnych warsztatach i degustacjach. Opiekę nad liczną grupą uczniów sprawowały nauczycielki przedmiotów zawodowych- Ewa Krűger i Lucyna Grono. Przedsięwzięcie jest elementem programu „Od ucznia od profesjonalisty”, realizowanego przez L. Grono.
„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” „…Nie dajmy zginąć poległym” Zbigniew Herbert 1 III 2017 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Klasa II TK pod opieką p. Joanny Pucyk oraz p. Anity Olszewskiej wzięła udział w spotkaniu z Panem Janem Januszem Jastrzębskim, który wygłosił prelekcję historyczno-patriotyczną dotyczącą ofiar poniesionych za Ojczyznę przez Niezłomnych. Zaproszony gość przybliżył sylwetki żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Uczniowie dowiedzieli się ,że stawiali oni opór sowietyzacji Polski i byli przeciwni podporządkowaniu naszego kraju ZSRR. Rodzin poległych żołnierzy nigdy nie informowano o miejscu pochówku czy dacie śmierci. Sukcesywnie po wielu latach dokonywano ekshumacji ciał i przywracano pamięć o poległych bojownikach. Na koniec tej „żywej lekcji historii” wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy bohaterstwo i niezłomność Żołnierzy Wyklętych. W ramach obchodów tego patriotycznego święta p.Katarzyna Świderska wraz z uczniami zorganizowała okolicznościową wystawę. Ponadto nauczyciele historii i WOS-u: p.K.Okliński, p.K. Świderska, p.A. Tomasiak podczas zajęć przedstawili uczniom naszej szkoły historię polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Mlodzież klas: II TK oraz II TE pod opieką p. A. Olszewskiej wzięła udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowego obelisku poświęconego Żołnierzom Niezłomnym oraz Ofiarom reżimu komunistycznego, który stanie u zbiegu ulic 11 Listopada i ul. Ks. St. Brzóski. Wydarzenie to poprzedzone było Mszą Świętą w kaplicy Sióstr Nazaretanek z udziałem władz Łukowa.