
4 kwietnia 2022 r. odbyły się powiatowe zawody w koszykówce. Po raz pierwszy w historii szkolnych rozgrywek rywalizowano je w formule „3 x 3” tzn. mecze rozgrywa się na jeden kosz. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Mazurek z kl. 2 TEK, Damian Czubaszek z kl. 2 BC oraz Mateusz Sosnowski i Kacper Strzelec z kl. 3 TE.

Że na skakance się skacze, wie każdy. Od wyobraźni posiadacza skakanki zależy jak będzie skakał.Skoki grupowe: do tej zabawy potrzebna jest długa skakanka (lina) co najmniej 4 metrowa. Dwie osoby stają naprzeciwko siebie w odległości i kręcą skakanką, a pozostali uczestnicy równocześnie przez nią skaczą. Najlepiej aby do skakanki gracze wchodzili (wskakiwali) kolejno. Dziecko, które skusi (nie przeskoczy lub zawadzi o skakankę) zmienia się z osobą kręcącą skakankę.Zapraszamy do zabawy,piątek, długa przerwa, teren przed głównym wejściem ZS nr 2 w Łukowie.
Pamiętajcie, że dziś prima aprilis. W tym dniu bezkarnie można „kogoś nabrać” i „wpuścić w maliny”. A my postanowiliśmy pożartować z najbardziej znanych dzieł sztuki. Zobaczcie efekty „zabawy sztuką” na lekcjach języka polskiego.

01.04.2022 r. w sali nr 73 odbędzie się degustacja ciast i kawy. Inspiracje do słodkich deserów zostały zaczerpnięte z literatury. Jeśli zatem chcesz spróbować: ulubionej szarlotki Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, ciasteczek imbirowych Stefana Żeromskiego lub babki drożdżowej Juliusza Słowackiego oraz posmakować kawy z miodem i imbirem wg Józefa Minasowicza serdecznie zapraszamy do nowego budynku na długą przerwę. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia są p. Joanna Pucyk i p. Anna Przeździak.

By móc grać potrzebujesz gumy o długości 4 metrów. Zasady są proste – skaczesz, dopóki się nie zmęczysz.Dziesiątka: gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez „skuchy”. Dwóch graczy stoi w gumie, trzeci skacze aż do „skuchy” (wówczas następuje zmiana gracza). Skacze się od jedynek do dziesiątek oraz „mleczko" czyli cała seria od jedynek do dziesiątek bez przerwy. Najpierw uczestnicy skaczą na gumie zaczepionej na wysokości kostek, później kolan, ud i pasa.

Gra w kapsle to popularne wyścigi na piasku lub chodniku. Graczy może być wielu, ważne by ich kapsle były różnokolorowe. Na chodniku kredą, na ziemi - patykiem należy narysować tor, po którym będą się poruszać kapslowe „pojazdy”. Im więcej zawodników, tym szerszy tor. Koniecznie trzeba też ustawić przeszkody. Kapsle należy ustawić na starcie, jeden obok drugiego, wierzchnią stroną na spód. Gra polega na tym, by pstryknięciem w falowany bok kapsla przesuwać go do przodu. Pstrykamy na zmianę, a wypadnięcie poza linię toru oznacza stratę kolejki.Zapraszamy do wspólnej zabawy,środa, długa przerwa, teren przed budynkiem ZS nr 2 w Łukowie od strony parkingu.

Na ziemi rysujemy diagram i numerujemy go od 1 do 9 i skaczemy po kolei.Gra polega na tym, by rzutem umieścić nakrętkę na polu – analogicznie jak w podstawowej wersji gry w chłopa. Następnie, skacząc na jednej nodze należy przepychać stopą nakrętkę na pola o kolejnej numeracji. Nakrętka nie może dotknąć linii pola lub wypaść poza nie. Jeżeli niestety tak się stanie, jest to „skucha” i rzucającemu przepada kolejka. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przeskoczy wszystkie pola, a w ostatnim ruchu wypchnie nakrętkę poza pole gry.Zapraszamy do zabawy,wtorek, długa przerwa, teren przed głównym wejściem ZS nr 2 w Łukowie.