Udział uczniów ZS nr 2 w Łukowie w grze miejskiej ph. „Przez Łuków śladami historii”.

9-osobowa reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie uczestniczyła 1 czerwca 2018 r. w grze miejskiej .Organizatorem tego interesującego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa przy współpracy portalu Łuków- Historia, Muzeum Regionalnego i Starostwa Powiatowego w Łukowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Uczestnicy tej zabawy mieli do pokonania ok.11 kilometrów. Wędrowali przez miasto śladem historycznych postaci, miejsc i wydarzeń. Konkurencja polegała na jak najszybszym dotarciu do 7 punktów naszej miejscowości oraz bezbłędnym rozwiązaniu zagadek związanych z historią miasta. Pytania konkursowe okazały się nieco zaskakujące, ale jednocześnie bardzo interesujące. Dwie drużyny reprezentujące naszą szkołę w trzy godziny pokonały wytyczoną trasę. Z całą pewnością dotkliwy upał utrudniał szybki marsz ulicami miasta. Jednak wszyscy uczestnicy potraktowali udział w grze miejskiej jako świetną formę spędzania wolnego czasu. Na koniec imprezy ,Pan Piotr Płudowski –prezes Stowarzyszenia „Alternatywa dla Łukowa”, wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, puchary, upominki. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia zintegrowali się na dziedzińcu Muzeum Regionalnego i w miłej atmosferze siedzieli przy ognisku, konsumując pieczone kiełbaski i lokalne danie, czyli pierogi.
Inicjatorkami udziału w tej imprezie były:Agnieszka Cichosz,Agnieszka Kołodziej, Joanna Pucyk