Przetarg na wynajem pomieszczenia na sklepik szkolny Ogłoszenie  Regulamin  Umowa  Załącznik     

Czytaj więcej

Dzień otwarty 2016 - film

Czytaj więcej

 Uczniowie ZS Nr 2 na wycieczce w łukowskiej „.Łuksji”    W dniu 20 maja 2016 r. grupa uczniów naszej szkoły, w ramach realizacji szkolnych programów oświatowych „Absolwent na rynku pracy” oraz „Poruszamy się w urzędzie”, udała się do Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej mieszczących się w Spółdzielni „Łuksja” w Łukowie.    Dzięki uprzejmości dyrekcji przedsiębiorstwa uczniowie zwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie zostali zapoznani z poszczególnymi stanowiskami pracy oraz procedurami podjęcia pracy w tym zakładzie. Następnie poznali zasadę funkcjonowania i organizacji Warsztatów Terapii Zajęciowej, które składają się z takich pracowni, jak: gospodarstwa domowego, muzycznej, informatycznej, krawieckiej, malarskiej, garncarskiej. W trakcie pobytu uczniowie przyglądali się pracom wykonywanym w poszczególnych pracowniach.    Miłym akcentem wycieczki była możliwość udziału w warsztatach lepienia z gliny. Powstały bardzo ciekawe prace, które po wyschnięciu i wypaleniu w specjalnym piecu trafią do ich autorów.    Opiekę nad uczniami podczas wycieczki do „Łuksji” sprawowały: p. Agnieszka Kołodziej, p. Małgorzata Kintop i p. Lucyna Grono.  

Czytaj więcej

 Podwójny sukces barmanów z Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie !!!!    W dniach 27 – 28  kwietnia w Rzeszowie odbyły się pierwsze w Polsce Barmańskie Mistrzostwa Świata w stylu flair „Bar Fighters”.  W eliminacjach wzięło udział 26 zawodników z polski i zagranicy. Wystartowali także uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie: Adrian Murawiec i Kacper Smarz.    Zawodnicy podczas występu eliminacyjnego trwającego 3 minuty mieli za zadanie przygotować, popisując się efektownymi trikami, drinka na bazie produktów udostępnionych przez sponsorów. Oceniana była zarówno kompozycja drinkaoraz trudność efektowych flairowych sztuczek. Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 5 uczestników, w tym Adrian i Kacper. Zadaniem uczestników w finale było w czasie 5 minut przygotowanie dwóch drinków: jedego w stylu working flair ze składników sponsora,  drugiego autorskiego w stylu exhibition flair. W końcowej klasyfikacji prestiżowego konkursu Kacper Smarz zajął  III miejsce ,a Adrian Murawiec- IV. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie zyskali ogromne uznanie wśród barmanów z kraju i zagranicy, otrzymując wiele ofert pracy.   Pasjonaci barmaństwa nie zamierzają poprzestać na tym sukcesie i już zapowiadają kolejny występ podczas Igrzysk Barmańskich w Sopocie.Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.  

Czytaj więcej


  MAJOWE ŚWIĘTA    W dniu 29.04.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie uczestniczyli w apelu upamiętniającym: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 225-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.    Uczennice z klasy III TH B: Ewa Urbanek, Agata Kuryła, Ola Stachniak, Jolanta Piotrowicz i Małgorzata Chojniak przedstawiły montaż słowny. Młodzież przypomniała historię ustanowienia i obchodów świąt majowych oraz recytowała wiersze nawiązując do rocznicowych wydarzeń. Szkolny zespół wokalny zaprezentował pieśni patriotyczne.    Scenariusz uroczystości i jej przebieg zaplanowały: p. Katarzyna Świderska, p. Iwona Świć i p. Izabela Opolska, a oprawę muzyczną apelu zapewnił zespół wokalny pod opieką p. Grzegorza Dziurdziaka i s. Celiny.  

Czytaj więcej

 Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w ZS Nr 2    27 kwietnia 2016 r. społeczność szkolna obchodziła Światowy Dzień Walki z Autyzmem. Celem akcji było propagowanie wiedzy schorzeniu, które należy do najpoważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku.    W ramach solidarności z ludźmi dotkniętymi autyzmem uczniowie i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko. Opracowano  ulotki i materiały edukacyjne. Gazetkę informacyjną przygotowała klasa II TK, która była gospodarzem dnia. Podczas dużej przerwy uczniowie mogli obejrzeć film na temat zaburzeń autystycznych.    Przedsięwzięcie zorganizowały: p. Iwona Świć oraz p. Agata Skwara.  

Czytaj więcej


Uczennice ZS Nr 2 w Łukowie w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prawniczego „Sprzeciw”.    Dnia 21.04.2016 uczennice Zespołu Szkół Nr 2: Ola Stachniak, Żaneta Warda, Dorota Orlicz, Małgorzata Chojniak z klasy III THB, Weronika Tomaszewska z klasy I TK oraz Małgorzata Futera z klasy IV THA wzięły udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prawniczego „Sprzeciw”, który został zorganizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy prawniczej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.    Pierwsze zadanie konkursowe to zaprezentowanie umiejętności zredagowania pisma procesowego, jakim był akt oskarżenia z właściwie wskazaną kwalifikacją prawną czynu opisanego w casusie. W ocenie jurorów praca uczennic z naszej szkoły wypadła najlepiej spośród wszystkich startujących drużyn.    W drugiej części konkursu startujący brali udział w symulacji rozpraw sądowych. Wcielali się oni w rolę uczestników procesu: oskarżonych, adwokatów, świadków oraz prokuratorów. Jury, złożone z sędziów i adwokatów, w trakcie oceny pozorowanych procesów brało pod uwagę: zachowanie na sali sądowej, umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji oraz radzenia sobie ze stresem. W ostatecznej klasyfikacji konkursowej reprezentantki naszej szkoły zajęły IV miejsce.   Drużynę ZS Nr 2 do symulacji procesowych przygotowywały: p. Joanna Pucyk - nauczycielka języka polskiego oraz  p. Elwira Janiak – szkolna psycholog.      

Czytaj więcej

  Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych Jesteście młodzi, więc śmiało przed siebieDążcie z słoneczną pieśnią odrodzenia.Strach w sercach trzeba ukryć na dnieI patrzeć w niebo na lot orłów szumny,A nie opuszczać ręce swe bezwładnie,Gdy wicher  zawodu skrzydłem w nas uderzy.Bo nam nie trzeba tchórzów, lecz rycerzy.Wincenty Pol    Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów czwartych klas Technikum Nr 2, którzy kształcili się w zawodach: technik hotelarstwa i kelner oraz słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 dla Dorosłych.    W akademii udział wzięli: dyrektor szkoły p. Krzysztof Okliński, wicedyrektorzy: p. Krystyna Konieczna i p. Katarzyna Celińska, kierownik szkolenia praktycznego p. Dariusz Olszewski oraz wychowawcy i uczniowie klas: IV TH A – wychowawca p. Piotr Płudowski, IV TH B – wychowawca p. Lucyna Grono oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 dla Dorosłych - opiekun p. Agnieszka Zarzycka.   W  trakcie uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Okliński oraz wychowawcy poszczególnych oddziałów. Absolwenci przekazali Sztandar Szkoły młodszym kolegom. Rozdane zostały nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i inne aktywności szkolne. Wręczaniu świadectw maturalnych towarzyszyły prezentacje multimedialne przygotowane przez absolwentów, które przypomniały o wspólnie spędzonych chwilach. Nie zabrakło też ostatnich wspólnych grupowych zdjęć.    Akademię przygotowali uczniowie klas: III TH A, III TH B, III TE i III TK pod opieką: p. Renaty Pieńkus, p. Grzegorza Dziurdziak, p. A. Cichosz i p. R. Pycki.   

Czytaj więcej