IV miejsce drużyny ZS Nr 2 w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obronnej    Dnia 13 marca 2015 r. uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie: Ewa Urbanek (kl. II THB), Ola Stachniak (kl. II THB) i Jakub Celiński (kl. II TE) reprezentowali szkołę podczas finału XIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności, który odbywał się w Domu Żołnierza w Lublinie. W ostatecznej klasyfikacji nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.    Konkurs swoim zakresem obejmował wiedzę dotyczącą ochrony ludności przed zagrożeniami, przepisy przeciwpożarowe, obowiązki organów państwa, wojska i systemów ratowniczych, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się odzieżą i sprzętem ochronnym. Składał się z dwóch części: pierwsza to test wiedzy, w którym brali udział wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do finału, a druga to zadania praktyczne (np. resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz rozpoznawanie i charakteryzowanie sprzętu obrony cywilnej) wykonywane przez wskazanych zawodników.    Uczniów do konkursu przygotowała p. A. Kołodziej – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.  

Czytaj więcej


Udział uczniów ZS Nr2 w Konkursie Fotograficznym Zapraszamy do głosowania na najciekawsze zdjęcie przedstawiające pomysły na ujęcie tematu „PORTRET MOJEGO POKOLENIA”. W konkursie organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach wzięły udział uczennice ZS Nr 2 w Łukowie: Żaneta Świderska, Kinga Kopyść oraz Sylwia Wojciechowska.  Zdjęcia dziewcząt zostały wyłonione w półfinale i teraz czekają na głosy internautów!!!Swoje głosy można oddawać do dnia 18.03.2015 r. na stronie: www.fotopolowy.uph.edu.pl (w zakładce głosowanie internautów) lub bezpośrednio pod adresem:http://www.fotopolowy.uph.edu.pl/glosowanie-internautowUczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!    

Czytaj więcej


    Odnawialne źródła energii w ZS Nr 2    Dnia 11 marca 2015 r. uczniowie klasy I TE i II TE uczestniczyli w spotkaniu z p.B.Gospodarkiem przedstawicielem Fundacji Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie w ramach projektu pn.: "PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW".   Młodzież kształcąca się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej została zapoznana z możliwością uzupełniania i wykorzystania wiedzy zdobytej na zajęciach zawodowych poprzez grę edukacyjną na portalu www.graozel.pl. Przedstawiciel fundacji zwrócił uwagę, iż szczególnie w województwie lubelskim zagadnienia odnawialnych źródeł energii odgrywają duże znaczenie. Prowadzący zachęcał uczestników do podejmowania kształcenia na uczelniach wyższych w zakresie energetyki odnawialnej we względu na wzrost zapotrzebowania na pracowników tej branży.   Zajęcia przeprowadzone przez przedstawiciela Fundacji Polskiej Akademii Nauk przyczynią się do pogłębienia wiedzy przez uczniów zainteresowanych zagadnieniami oze oraz wzrostu ich świadomości zawodowej.   Spotkanie zorganizowali p.Dariusz Lada i p.Paweł Salamończyk .  

Czytaj więcej


 Wycieczka do Paryża    W dniach 02 - 07 marca 2015 roku uczennice Zespołu Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie wraz z młodzieżą z innych szkół powiatu łukowskiego i gminy Łuków, miały okazję wziąć udział w wycieczce do Paryża. Podczas wycieczki uczestnicy mogli zobaczyć wspaniałą architekturę, piękne widoki oraz najważniejsze zabytki tego miasta.   Pierwszego dnia naszego pobytu w Paryżu przeszliśmy Dzielnicę Łacińską, byliśmy na wyspie La Cite z Katedrą Notre Dame, widzieliśmy Panteon, Hotel de Ville, słynną Sorbonę i Most Zakochanych. Na zakończenie dnia w programie był rejs po Sekwanie.   Następnego dnia powitało nas piękne słońce i zachęciło do dalszej wędrówki uroczymi uliczkami Paryża. Zobaczyliśmy dzielnicę artystów Montmartre, zwiedziliśmy Bazylikę Sacre Coeur i przeszliśmy po Placu Pigalle. Po południu zwiedziliśmy Cmentarz Pere Lachaise, gdzie pochowany jest m.in. Fryderyk Chopin. Ostatnim punktem tego dnia był Luwr, w którym mogliśmy podziwiać takie dzieła jak Mona Lisa, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo.   Kolejny dzień minął równie interesująco. Zwiedziliśmy Pałac i ogrody w Wersalu. Zobaczyliśmy Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie i Ogrody Tuileries. Główną atrakcją dnia było spotkanie z „żelazną damą”, czyli Wieżą Eiffla. Wszyscy z olbrzymim entuzjazmem wjechali na sam szczyt skąd mogli podziwiać panoramę Paryża.   Ostatni dzień pomógł spełnić dziecięce marzenia o spotkaniu z bohaterami Disneya. 9-cio godzinny pobyt w Parku Rozrywki Eurodisneyland dostarczył wspaniałych wrażeń, które osłodziły wszystkim żal pożegnania z Paryżem.   Opiekę nad uczennicami podczas wycieczki sprawowała p. Magdalena Goławska.    

Czytaj więcej

Konferencja w Woli Gułowskiej    W dniu 07 marca 2015r, w Domu Kultury - Pomniku Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej odbyła się konferencja pt. „Henryk Sienkiewicz Nauczyciel pokoleń. Z dziejów rodziny Sienkiewiczów’’.   Spotkanie zorganizowali: Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo im. H. Sienkiewicza w Lublinie. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Łukowski p. J. Kozioł oraz Wójt Gminy Adamów p. S. Skwarek.   W przedsięwzięciu uczestniczyli: Agata Blicharska, Marta Dzięcioł uczennice klasy III THA, Karolina Król uczennica klasy IV THA oraz nauczyciele p. J. Pucyk i p. P. Lipiński.   Wystąpienia prelegentów dotyczyły: pobytu rodziny Sienkiewiczów w Radomiu, Woli Gułowskiej i w Kozach. Zgromadzonym najbardziej podobała się gawęda Barbary Wachowicz „Henryk Sienkiewicz opiekun narodu serca krzepiący” oraz występ Anny Świetlickiej - aktorki z Teatru im. J. Osterwy w Lublinie pt. „Pójdźmy za Nim. Henryka Sienkiewicza interpretacja autorska”.

Czytaj więcej

  Szkolne czytanie dzieł literackich    Dnia 23.02.2015 r. 14 uczniów naszej szkoły z kl.: IV THB , IV THA, II THB, III THA i III TK brało udział w przedsięwzięciu „Szkolne czytanie dziel literackich’’. Uczestnicy spotkania prezentowali fragmenty ulubionych lektur. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz popularyzację najciekawszych dzieł współczesnej literatury.    Inicjatorkami akcji były p. J. Pucyk - nauczyciel jęz. polskiego oraz p. E. Janiak – szkolny psycholog.    

Czytaj więcej