Sukces uczniów ZS Nr 2 w powiatowych eliminacjach do XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Sukces uczniów ZS Nr 2 w powiatowych eliminacjach
do XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Dnia 22 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie odbyły się powiatowe eliminacje XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zawodach wzięło udział 13 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łukowskiego, w tym dwa zespoły z ZS Nr 2. W wyniku zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Bartosz Buczyński, Daniel Izdebski i Rafał Cichosz zajęła II miejsce. Zwycięzcami zostali uczniowie z IV LO w Łukowie, a III miejsce zajęli przedstawiciele I LO im. T. Kościuszki.
   Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test dotyczący zagadnień przepisów ruchu drogowego. Druga część zawodów to zadania praktyczne. Młodzież prezentowała swoje umiejętności z zakresu: udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku, jazdy motorowerem po torze przeszkód oraz precyzji w prowadzeniu samochodu wykonując tzw. test Stewarda.
   Uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie do turniejowych zmagań przygotowywali: p. Piotr Płudowski, p. Agnieszka Kołodziej i p. Katarzyna Świderska.
   Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie i sprawny przebieg przedsięwzięcia z ramienia szkoły byli p. Dariusz Lada i p. Piotr Płudowski.