23 listopada 2016 roku w I LO im. T.Kościuszki w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Uczestniczyły w nich 3 szkoły z Łukowa: IV LO im. Jana Pawła II, I LO- gospodarz zawodów oraz Zespół Szkół Nr 2 im. A.Świętochowskiego. Dużyna z naszej szkoły wystąpiła w składzie: Kasia Celińska 3 TK, Tomek Smyk 4 TK, Maciek Mądry i Szymon Kopeć z 2 TE. Mecz z IV LO wygraliśmy 3 : 1 zaś z I LO przegraliśmy 1 : 3. Zabrakło 1 zwycięstwa, aby zająć 1- sze miejsce premiowane wyjazdem do Zamościa na zawody wojewódzkie.
Mimo zajętego 2- ego miejsca nasza szkoła zaprezentowała sie z bardzo dobrej strony.
Gratulacje należą się całej drużynie.
Czekamy na kolejne zawody!

Opiekunem drużyny był Damian Zawadzki.

Czytaj więcej

 W dniach 25.10-09.11.2016 roku w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej Siatkówki Dziewcząt. Drużyny grały w dwóch grupach, system każdy z każdym, mecze do dwóch wygranych setów.

 

Do turnieju zgłosiły się siatkarki z następujących klas:

klasa IV TH A, IV TK - Kinga Kopyść, Monika Ostrzyżek, Marta Stefaniak, Kinga Pierośkiewicz, Dominika Całka, Marta Zachoszcz, Ewa Barszcz, Jolanta Rzymowska.

klasa III TK – Edyta Szcześniak, Natalia Bogusz, Patrycja Król, Karolina Konstanta, Monika Zawadzka, Aleksandra Kachniarz.

klasa III TH – Jolanta Michalak, Patrycja Rosa, Patrycja Warowna, Aleksandra Grochowska, Aleksandra Karolak, Karolina Gajowa, Dorota Redzik.

klasa II AB ZSZ – Oliwia Kopycińska, Arleta Leszczak, Kamila Zalewska, Karolina Suska, Karolina Izowska, Marta Zalewska (II TTŻ), Klaudia Wdowiak (I B ZSZ).

klasa II TTŻ – Aleksandra Karolak, Iza Filipek, Kinga Skwarek, Anna Skwarek, Natalia Stefaniak, Kinga Połeć, Patrycja Król, Weronika Kalińska (II TK).

klasa II TH – Aleksandra Kozak, Klaudia Kobojek, Justyna Stępniewska, Aleksandra Urbanek, Aleksandra Sierhej, Katarzyna Paszkowska, Anna Zając.

klasa II TK – Iza Wardak, Dominika Tomaszewska, Marlena Mościcka, Joanna Szymanek, Magdalena Bańkowska, Klaudia Piotrowska, Natalia Szewczak, Monika Wardak (I TK).

klasa I TK – Anna Tomasiewicz, Kinga Stefaniak, Kamila Kajda, Weronika Krasuska, Karolina Kruczek, Dorota Rzymowska, Justyna Ostrysz.

klasa I A ZSZ – Paulina Kobojek, Patrycja Grochowska, Laura Mrozowska, Sandra Bujak, Aleksandra Kowalik, Aleksandra Szewczak, Natalia Fornalczyk, Aleksandra Mikusek.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce III TH
II miejsce III TK
III miejsce II TK
IV miejsce II TTŻ


Najlepszą zawodniczką turnieju została Dorota Redzik- uczennica klasy III TH.
Tegoroczny turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Kibice z entuzjazmem dopingowali swoje faworytki.
Gratulacje dla wszystkich drużyn za postawę i zaangażowanie w grze, podziękowania dla kibiców!!!

Organizator i sędzia turnieju: Monika Madej

Czytaj więcej

Dnia 11 listopada reprezentacja naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dziewczęta biegały na dystansie 1600 m, chłopcy na 2200m. Najwyższą lokatę uzyskał uczeń klasy IV TE Dawid Rosłoń – 7 miejsce. Cała nasza reprezentacja przyczyniła się do zdobycia 3 miejsca w kategorii „Najlepsza szkoła”. 

Skład reprezentacji:

Grochowska Patrycja IWA , Skwarek Kinga IITŻ , Rosłoń Dawid IVTE , Kopyść Filip ITE, Ziółkowski Jakub ICW, Górka Rafał ICW, Łukasik Rafał ITE.

 

Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce – Wilga Garwolin

II miejsce – I LO Łuków

III miejsce – ZS Nr 2 Łuków


Opiekun – Izabela Opolska


Czytaj więcej

10 listopada 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach. Wystartowało w nich około 50 zawodników. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało

14 zawodników. Naszą szkolę reprezentowało 3 uczniów: Maciek Mądry i Szymon Kopeć z 2 TE

oraz Tomek Smyk z 4 TE. Po 9 partiach Zespół Szkół Nr 2 zajął 2 miejsce z 15,5 pkt wyprzedzając dwie drużyny z Zespołu Szkół Nr 3 (13 pkt oraz 7 pkt) i ustępując Zespołowi Szkół Nr 1- 19,5 pkt. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Tomek zajmując 3 miejsce z 5 punktami. Maciek był 7 (5 pkt) a Szymon 9 (4,5 pkt). Jest to dobra prognoza przed kolejnymi szachowymi zawodami.

Gratulacje dla całego zespołu! 


Drużynę przygotował p. Damian Zawadzki.

Czytaj więcej


Dnia 10 listopada w Białej Podlaskiej odbył się Finał Rejonu w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Chudzyński z klasy III ZSZ C, który osiągnął najlepszy jak dotąd wynik w historii szkolnego tenisa chłopców. Po zaciętej i ambitnej walce zajął 7 miejsce, i tylko dwa miejsca wyżej, a cieszylibyśmy się z awansu na województwo.
Wyniki poszczególnych pojedynków:
1:3, 3:1, 3:0, 2:3.
Gratulacje!!!!
Opiekun – Izabela Opolska

Czytaj więcej


Dnia 4 października w Adamowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrane zostały systemem „rosyjskim” do dwóch przegranych meczy. Były to rozgrywki na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie – szczególnie w kategorii chłopców i zabrakło nieco szczęścia, abyśmy cieszyli się z pierwszego miejsca naszego reprezentanta, oraz miejsca na podium drugiego z naszych zawodników. Podczas tych zawodów reprezentacja chłopców osiągnęła najwyższe lokaty w historii tenisa w ZS 2, a Mateusz Chudzyński wywalczył awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Białej Podlaskiej.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Kachniarz IIITK – 5 miejsce

3:0, 3:2, 0:3, 3:2, 2:3

Paulina Kruk IVTB – 7 miejsce
3:0, 0:3, 3:0, 3:1, 2:3

Natalia Bogusz IIITK – 10 miejsce
0:3, 3:0, 1:3

Mateusz Chudzyński IIIZSZC – 3 miejsce – awans na zawody rejonowe
3:1, 3:1, 3:0, 0:3, 0:3

Hubert Płatek IIZSZA – 4 miejsce
3:0, 3:2, 1:3, 3:2, 3:0, 0:3

Cezary Redzik IIITK – 5 miejsce
3:0, 3:2, 3:1, 1:3, 0:3

 
Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!
Mateusz - życzymy powodzenia na zawodach rejonowych!!!!
Opiekun – Izabela Opolska

Czytaj więcej

Dnia 25 października w Tomaszowie Lubelskim reprezentacja naszej szkoły w nieco osłabionym składzie uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po raz pierwszy w historii sportu szkolnego zawodnicy biegający w sztafetach przełajowych mogli rywalizować na tak wysokim poziomie. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 10 miejsce pokazując przy tym waleczność, ambitną postawę i sportowego ducha.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, również tym, którzy  z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w tych zawodach, ale przyczynili się do historycznego awansu.
Nasza reprezentacja:

Dawid Rosłoń IVTE, Rafał Górka IZSZC, Kruk Hubert ITE, Łukasik Rafał ITE, Bilski Michał ITE, Cichosz Marcin ITE, Pycka Damian IIWA, Lech Bartosz IIITE, Pytlak Maciej IIITE, Tomasik Jakub ITE, Chojecki Paweł IVTE

(zawodnicy nieobecni - Kopyść Filip ITE, Wajszczuk Jakub IVTE, Kopyść Hubert IZSZC, Kurowski Mikołaj ITE).
Opiekun - Izabela Opolska, Robert Netczuk


UWAGA!!!

Pragniemy poinformować iż Lubelski Szkolny Związek Sportowy wydał komunikat dotyczący odwołania z przyczyn organizacyjnych – finansowych mających się odbyć 18 października w Zamościu Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych. Nasi zawodnicy w ten sposób utracili szansę na zajęcie wysokich lokat – być może zdobycia Mistrzostwa, oraz poprawienie rekordów życiowych. Szczególnie wiele stracili uczniowie klas IV, dla których była to jedyna okazja na zaistnienie na szczeblu wojewódzkim.

Przypominamy nazwiska uczniów, którzy mieli startować w zawodach:

Rosłoń Dawid IVTE – 1500 m
Krakowiak Jarosław IVTE – rzut oszczepem
Mateusz Kowalik IVTE – skok wzwyż
Kropicz Kordian ITH – skok wzwyż

Edyta Kalińska ITH – skok wzwyż

Czytaj więcej

 

Dnia 18 października już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym chłopców. Do turnieju zgłosiło się 24 zawodników, którzy grali „systemem rosyjskim” do dwóch przegranych meczy. Pojedynki eliminacyjne toczyły się do dwóch wygranych setów, finały natomiast do trzech wygranych setów. Zawodnicy podczas turnieju doskonalili swoje umiejętności techniczne, oraz mieli możliwość wzajemnego sędziowania poszczególnych meczy.

I MIEJSCE -  MATEUSZ CHUDZYŃSKI III ZSZCII MIEJSCE - HUBERT PŁATEK IIZSZAIII MIEJSCE - KAMIL KAROLAK IVTECzytaj więcej


Dnia 13 października w Adamowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. 

Ten dzień będziemy długo pamiętać, bowiem po raz pierwszy w historii sportu w naszej szkole zawodnicy biegający w sztafetach przełajowych wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim. Reprezentacja chłopców zajęła drugie miejsce po zaciętej i ambitnej walce. Gratulujemy!!!!

Dziewczęta w końcowej klasyfikacji wywalczyły czwarte miejsce. Nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony, ambitnie walczyły, jednak to nie wystarczyło, rywalki okazały się zbyt silne. Mimo tego i tak należą się wielkie brawa i gratulacje!!!

Czytaj więcej


WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 11 października w Adamowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Był to start treningowy przed rejonowymi sztafetowymi biegami przełajowymi, dlatego zawodnicy nie biegli na 100% swoich możliwości. Mieli natomiast okazję stanąć na starcie z najlepszymi biegaczami województwa lubelskiego, oraz reprezentantami Polski w Lekkoatletyce.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, które odbędą się 13 października również w Adamowie.
Wyniki klasyfikacji końcowej indywidualnych biegów przełajowych:

1500 m

Grochowska Patrycja IWA – 30 miejsce
Celińska Natalia ITH – 31 miejsce
Bujak Sandra IWA – 31 miejsce
Bijata Natalia ITH – 37 miejsce
Szewczak Aleksandra IWA – 40 miejsce

 

2000 m

Nazaruk Piotr IWA – 31 miejsce
Kurowski Mikołaj ITE – 35 miejsce
Antolak Jakub ITE – 36 miejsce
Tomasik Jakub ITE – 37 miejsce
Świder Patryk IWA – 39 miejsce


3000 m

Kruk Hubert ITE – 15 miejsce
Rosłoń Dawid IVTE – 16 miejsce
Wajszczuk Jakub IVTE – 19 miejsce

 
Opiekun - Izabela Opolska

Czytaj więcej