Dnia 10 listopada w Białej Podlaskiej odbył się Finał Rejonu w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Chudzyński z klasy III ZSZ C, który osiągnął najlepszy jak dotąd wynik w historii szkolnego tenisa chłopców. Po zaciętej i ambitnej walce zajął 7 miejsce, i tylko dwa miejsca wyżej, a cieszylibyśmy się z awansu na województwo.
Wyniki poszczególnych pojedynków:
1:3, 3:1, 3:0, 2:3.
Gratulacje!!!!
Opiekun – Izabela Opolska

Czytaj więcej


Dnia 4 października w Adamowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrane zostały systemem „rosyjskim” do dwóch przegranych meczy. Były to rozgrywki na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie – szczególnie w kategorii chłopców i zabrakło nieco szczęścia, abyśmy cieszyli się z pierwszego miejsca naszego reprezentanta, oraz miejsca na podium drugiego z naszych zawodników. Podczas tych zawodów reprezentacja chłopców osiągnęła najwyższe lokaty w historii tenisa w ZS 2, a Mateusz Chudzyński wywalczył awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Białej Podlaskiej.

Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Kachniarz IIITK – 5 miejsce

3:0, 3:2, 0:3, 3:2, 2:3

Paulina Kruk IVTB – 7 miejsce
3:0, 0:3, 3:0, 3:1, 2:3

Natalia Bogusz IIITK – 10 miejsce
0:3, 3:0, 1:3

Mateusz Chudzyński IIIZSZC – 3 miejsce – awans na zawody rejonowe
3:1, 3:1, 3:0, 0:3, 0:3

Hubert Płatek IIZSZA – 4 miejsce
3:0, 3:2, 1:3, 3:2, 3:0, 0:3

Cezary Redzik IIITK – 5 miejsce
3:0, 3:2, 3:1, 1:3, 0:3

 
Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!
Mateusz - życzymy powodzenia na zawodach rejonowych!!!!
Opiekun – Izabela Opolska

Czytaj więcej

Dnia 25 października w Tomaszowie Lubelskim reprezentacja naszej szkoły w nieco osłabionym składzie uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po raz pierwszy w historii sportu szkolnego zawodnicy biegający w sztafetach przełajowych mogli rywalizować na tak wysokim poziomie. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 10 miejsce pokazując przy tym waleczność, ambitną postawę i sportowego ducha.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, również tym, którzy  z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w tych zawodach, ale przyczynili się do historycznego awansu.
Nasza reprezentacja:

Dawid Rosłoń IVTE, Rafał Górka IZSZC, Kruk Hubert ITE, Łukasik Rafał ITE, Bilski Michał ITE, Cichosz Marcin ITE, Pycka Damian IIWA, Lech Bartosz IIITE, Pytlak Maciej IIITE, Tomasik Jakub ITE, Chojecki Paweł IVTE

(zawodnicy nieobecni - Kopyść Filip ITE, Wajszczuk Jakub IVTE, Kopyść Hubert IZSZC, Kurowski Mikołaj ITE).
Opiekun - Izabela Opolska, Robert Netczuk


UWAGA!!!

Pragniemy poinformować iż Lubelski Szkolny Związek Sportowy wydał komunikat dotyczący odwołania z przyczyn organizacyjnych – finansowych mających się odbyć 18 października w Zamościu Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych. Nasi zawodnicy w ten sposób utracili szansę na zajęcie wysokich lokat – być może zdobycia Mistrzostwa, oraz poprawienie rekordów życiowych. Szczególnie wiele stracili uczniowie klas IV, dla których była to jedyna okazja na zaistnienie na szczeblu wojewódzkim.

Przypominamy nazwiska uczniów, którzy mieli startować w zawodach:

Rosłoń Dawid IVTE – 1500 m
Krakowiak Jarosław IVTE – rzut oszczepem
Mateusz Kowalik IVTE – skok wzwyż
Kropicz Kordian ITH – skok wzwyż

Edyta Kalińska ITH – skok wzwyż

Czytaj więcej

 

Dnia 18 października już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym chłopców. Do turnieju zgłosiło się 24 zawodników, którzy grali „systemem rosyjskim” do dwóch przegranych meczy. Pojedynki eliminacyjne toczyły się do dwóch wygranych setów, finały natomiast do trzech wygranych setów. Zawodnicy podczas turnieju doskonalili swoje umiejętności techniczne, oraz mieli możliwość wzajemnego sędziowania poszczególnych meczy.

I MIEJSCE -  MATEUSZ CHUDZYŃSKI III ZSZCII MIEJSCE - HUBERT PŁATEK IIZSZAIII MIEJSCE - KAMIL KAROLAK IVTECzytaj więcej


Dnia 13 października w Adamowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. 

Ten dzień będziemy długo pamiętać, bowiem po raz pierwszy w historii sportu w naszej szkole zawodnicy biegający w sztafetach przełajowych wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim. Reprezentacja chłopców zajęła drugie miejsce po zaciętej i ambitnej walce. Gratulujemy!!!!

Dziewczęta w końcowej klasyfikacji wywalczyły czwarte miejsce. Nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony, ambitnie walczyły, jednak to nie wystarczyło, rywalki okazały się zbyt silne. Mimo tego i tak należą się wielkie brawa i gratulacje!!!

Czytaj więcej


WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 11 października w Adamowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Był to start treningowy przed rejonowymi sztafetowymi biegami przełajowymi, dlatego zawodnicy nie biegli na 100% swoich możliwości. Mieli natomiast okazję stanąć na starcie z najlepszymi biegaczami województwa lubelskiego, oraz reprezentantami Polski w Lekkoatletyce.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, które odbędą się 13 października również w Adamowie.
Wyniki klasyfikacji końcowej indywidualnych biegów przełajowych:

1500 m

Grochowska Patrycja IWA – 30 miejsce
Celińska Natalia ITH – 31 miejsce
Bujak Sandra IWA – 31 miejsce
Bijata Natalia ITH – 37 miejsce
Szewczak Aleksandra IWA – 40 miejsce

 

2000 m

Nazaruk Piotr IWA – 31 miejsce
Kurowski Mikołaj ITE – 35 miejsce
Antolak Jakub ITE – 36 miejsce
Tomasik Jakub ITE – 37 miejsce
Świder Patryk IWA – 39 miejsce


3000 m

Kruk Hubert ITE – 15 miejsce
Rosłoń Dawid IVTE – 16 miejsce
Wajszczuk Jakub IVTE – 19 miejsce

 
Opiekun - Izabela Opolska

Czytaj więcej

Dnia 8 października uczeń naszej szkoły Cezary Redzik z klasy IIITK uczestniczył w „Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza miasta Łuków”, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W zawodach wzięło udział łącznie 68 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Cezary w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w końcowej klasyfikacji uplasował się na III miejscu, przed nim byli tylko zawodnicy reprezentujący klub sportowy z Lubartowa, dlatego należą się wielkie brawa i gratulacje!!!

 
Opiekun- Izabela Opolska


Czytaj więcej

Dnia 6 października w Adamowie dobyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. 

Zawody okazały się bardzo udane dla naszych reprezentantów bowiem chłopcy byli bezkonkurencyjni. Z ogromną przewagą (21 sekund) zwyciężyli i jako pierwsi przekroczyli linię mety dublując przy tym ostatnich zawodników. Dziewczęta po zaciętej i ambitnej walce uplasowały się na drugim miejscu przegrywając minimalnie. Jednak sukces jest podwójny bowiem obie nasze reprezentacje awansowały na zawody rejonowe. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie:

Dawid Rosłoń IVTE, Kopyść Hubert ICW, Kopyść FILIP ITE, Kruk Hubert ITE, Kurowski Mikołaj ITE, Bilski Michał ITE, Łukasik Rafał ITE, Tomasik Jakub ITE, Lech Bartosz IIITE, Pytlak Maciej IIITE, Chojecki Paweł IVTE, Cichosz Marcin ITE.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 ŁUKÓW – I miejsce

I LO ŁUKÓW – II miejsce

IV LO Łuków – III miejsce

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie:

Całka Dominika IVTA, Zachoszcz Marta IVTA, Kalińska Weronika IITK, Paćkowska Weronika IITH, Celińska Natalia ITH, Wardak Monika ITK, Rzymowska Dorota ITK, Zdun Wioleta IIWA, Bujak Sandra IWA, Grochowska Patrycja IWA, Bijata Natalia ITH, Warda Żaneta IVTB, Niewęgłowska Klaudia IITH, Skwarek Kinga IITŻ.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I LO ŁUKÓW – I miejsce

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 ŁUKÓW– II miejsce

IV LO Łuków – III miejsce

Jeszcze raz wielkie gratulacje i trzymamy kciuki na rejonie!!!

Opiekunowie – Izabela Opolska, Robert NetczukCzytaj więcej


Dnia 4 października w naszej szkole odbyły się VII Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się:

Wiktoria Pawlak ITH, Klaudia Dziurdziak ITH, Aleksandra Kachniarz IIITK, Natalia Bogusz IIITK, Paulina Kruk IVTB, Iwona Witek IVTB.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Dziewczęta podczas poszczególnych pojedynków miały możliwość doskonalić swoje umiejętności techniczne.

Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy IIITK Aleksandra Kachniarz, która wygrała wszystkie mecze nie tracąc przy tym seta.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

ALEKSANDRA KACHNIARZ – I miejsce
PAULINA KRUK – II miejsce
NATALIA BOGUSZ – III miejsce.


Gratulacje dla wszystkich zawodniczek za sportową postawę i ambitną walkę!!!
Organizator turnieju – Izabela Opolska

Czytaj więcej

Dnia 23 września w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Lekkoatletyce. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:

Wiktoria Pawlak ITH, Edyta Kalińska ITH, Aleksandra Kowalik IWA, Marta Zachoszcz IVTA, Żaneta Warda IVTB, Patrycja Król IIITH, Dorota Orlicz IVTB, Patrycja Król IITŻ, Dawid Rosłoń IVTE, Albert Szczuchniak IVTE, Jarosław Krakowiak IVTE, Kordian Kropicz ITH, Mateusz Kowalik IVTE, Jakub Tomasik ITE.

Zawodnicy rywalizowali na stadionie Bialskiego AWF w następujących konkurencjach indywidualnych i sztafecie:

400m, skok w dal, skok wzwyż, 1500m, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, 4x100m.

Waleczność i ambitna postawa naszych uczniów zaowocowała rekordami życiowymi oraz awansem na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Zamościu.

Wyniki naszych reprezentantów:

Skok wzwyż

Edyta Kalińska 130 cm – II miejsce - awans na zawody wojewódzkie – rekord życiowy

Kordian Kropicz 167 cm – I miejsce – awans na zawody wojewódzkie

Mateusz Kowalik 150 cm – II miejsce - awans na zawody wojewódzkie

Skok w dal

Wiktoria Pawlak 4,29 – 8 miejsce

Pchnięcie kulą

Aleksandra Kowalik 9,09 – 6 miejsce – rekord życiowy

1500 m

Dawid Rosłoń 4:42,47 – III miejsce - awans na zawody wojewódzkie – rekord życiowy

Rzut oszczepem

Jarosław Krakowiak 48,00 – I miejsce - awans na zawody wojewódzkie – rekord życiowy

Albert Szczuchniak 37,20 – 4 miejsce - rekord życiowy

800 m

Marta Zachoszcz 2:57,67 – 13 miejsce - rekord życiowy

400 m

Jakub Tomasik 55,18 – 6 miejsce - rekord życiowy

4x100 m

Żaneta Warda, Patrycja Król, Dorota Orlicz, Patrycja Król 61,93 – 11 miejsce.
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!!

Opiekunowie: Izabela Opolska, Robert Netczuk.

 

Czytaj więcej