Dnia 18 września na obiektach sportowych zespołu Szkół nr 2 w Łukowie odbył się Finał Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyło siedem szkół powiatu łukowskiego - łącznie wystartowało 79 zawodniczek i 92 zawodników.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Patrycja Król IV TH, Patrycja Król IIITTŻ, Magdalena Sadło ITK, Kinga Skwarek IIITTZ, Patrycja Rosińska ITH, Wioleta Zdun IIIWA, Weronika Paćkowska IIITH, Patrycja Grochowska IIWA, Sandra Bujak IIWA, Weronika Kalińska IIITK, Julia Sułkowska ITK, Agnieszka Paniak ITK, Aleksandra Kowalik IIWA, Karolina Suska IIIWA, Weronika Kopeć ITK.

Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęły zawodniczki Weronika Paćkowska –    w biegu na 800 m zajęła 3 miejsce oraz Aleksandra Kowalik w pchnięciu kulą – 4 miejsce.

Wyniki klasyfikacji zespołowej:

I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie
II miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące w Łukowie
III miejsce – Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Łukowie.

Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie:

Hubert Kusio ITE, Dawid Makuła IITE, Kacper Dziekan IITE, Jakub Tomasik IITE, Adrian Kopyść IITE, Mikołaj Kurowski IITE, Hubert Kruk IITE, Filip Kopyść IITE, Sebastian Świeczak ITE, Dawid Warpas IIIWA, Damian Ostrysz IIITE, Piotr Łukasiak ITE, Marcin Rybka IICW, Patryk Zbieć IICW, Rafał Swider IWA.

Najlepsze indywidualne wyniki osiągnęli zawodnicy Marcin Rybka – w pchnięciu kulą zajął 1 miejsce, Dawid Warpas – w skoku w dal zajął 2 miejsce, Jakub Tomasik – w biegu na 400 m zajął 3 miejsce, Hubert Kruk w biegu na 1500 m zajął 4 miejsce.

II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Łukowie
III miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Reprezentacja chłopców zajmując drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zapewniła sobie awans na zawody rejonowe, które odbędą się 22 września                w Białej Podlaskiej.

ZS Nr 2 Łuków – ZS Nr 1 Łuków2:0

Gratulujemy sportowej walki i ambitnej postawy!!!!

II MIEJSCE

O końcowej klasyfikacji musiały zadecydować „małe punkty”, bowiem trzy szkoły  ZS Nr 2 Łuków, I LO Łuków i ZS Radoryż Smolany zdobyły tyle samo punktów, miały taki sam stosunek setów wygranych i przegranych. Dlatego nasze zawodniczki w ostateczności musiały się pogodzić z IV miejscem.

Podczas turnieju dziewczęta nabywały cennego doświadczenia w niełatwej dyscyplinie, jaką jest siatkówka plażowa.

Opiekun - IZABELA OPOLSKA

Natalia Celińska ITH, Natalia Kazimierczak ITH, Wiktoria Pawlak ITH, Patrycja Grochowska IZSZA, Sandra Chudzik IIIZSZA, Aleksandra Kachniarz IIITK, Edyta Szcześniak IIITK (bramkarz), Weronika Pieniak IIIZSZB, Żaneta Warda IVTB, Dorota Orlicz IVTB.

Wyniki poszczególnych spotkań:
ZS 2 ŁUKÓW – ZS RADORYŻ SMOLANY 2:1
ZS 2 ŁUKÓW – IV LO ŁUKÓW 3:0
ZS 2 ŁUKÓW – ZS 3 ŁUKÓW 1:1
ZS 2 ŁUKÓW – I LO ŁUKÓW 0:1

Dziewczęta w końcowej klasyfikacji zajęły II miejsce, zaprezentowały wybitne umiejętności piłkarskie, wykazały się walecznością i ambicją.

Adrian Makuła I ZSZA – 9 miejsce

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA - III MIEJSCE
OPIEKUN – Izabela Opolska

W dniu 22.04.2016. roku odbył się w naszej szkole cykliczny Turniej Speedminton w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, sędziami byli sami uczniowie. Młodzież wykazała się odpowiedzialnością i rzetelnością podczas sędziowania, wszyscy zawodnicy stosowali zasady fair play.