19 kwietnia 2024 r. uczniowie ZS nr 2 w Łukowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Klasa I BC wraz z wychowawczynią - panią Katarzyną Świderską przygotowała papierowe żonkile, które rozdała nauczycielom i uczniom upamiętniając 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Społeczność ZS nr 2 w Łukowie po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta. W ramach solidarności z ludźmi dotkniętymi autyzmem uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w Niebieskim Biegu zorganizowanym z inicjatywy Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: ITŻ, IITŻA, IITŻB, IVTH oraz VTH. Warunkiem udziału w imprezie było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu w tym kolorze. Po zakończeniu biegu każda z placówek, która wzięła udział w akcji, otrzymała pamiątkowy dyplom. Przedsięwzięcie w ramach Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w naszej szkole koordynowane były przez: p. A.  Olszewską i p I. Opolską.

Ósmoklasisto! Przed Tobą wiele trudnych wyborów. Postanowiliśmy Ci pomóc w decyzji i przygotowaliśmy filmik o naszej szkole. Obejrzyj go i zastanów się czy nie chcesz dołączyć do nas na Warszawską!

Wszystkich Ósmoklasistów oraz ich Rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Jeśli podczas oglądania naszej propozycji edukacyjnej nasuną się jakieś pytania, na wszystkie chętnie odpowiemy podczas Dnia Otwartego Szkoły, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy 20.04.2024 roku!

Dnia 17.04.2024 r. uczennice i uczniowie klas: ITH, ITŻB, 2BC, 4TH, 5TH uczestniczyli w spotkaniu z panią Ewą Prokurat - położną, pracownikiem Centrum Medyczno - Diagnostycznego w Siedlcach. Młodzież z uwagą wysłuchała informacji na temat profilaktyki i bezpiecznego trybu życia. Z pewnością wiele cennych wskazówek i wiadomości pozostanie w ich pamięci.

Dnia 15.04.2024 r. uczniowie klasy 2tek uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-warsztatowych dotyczących przemocy rówieśniczej. Zajęcia poprowadziła pani Emilia Klimiuk, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie. Podczas zajęć przedstawione zostały informacje na temat zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i cyberprzestrzeni. Młodzież dowiedziała się, jak reagować na przemoc rówieśniczą oraz poznała możliwości pomocy, z której mogą skorzystać młode osoby doświadczające przemocy ze strony rówieśników lub będące jej świadkami. Zajęcia zorganizowały: wychowawca klasy p. Izabela Opolska oraz pedagog szkolny p. Anita Olszewska.

W tym tygodniu po raz czwarty przekazaliśmy zebrane nakrętki na rzecz Hospicjum Domowego dla dzieci w Siedlcach. Tym razem zebraliśmy 95 kg. Zbieramy dalej!!!! Razem możemy więcej!!! Nakrętki należy dostarczyć do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego lub do gabinetu pedagoga.

Dnia 16 kwietnia w Adamowie reprezentant naszej szkoły Mateusz Sosnowski kształcący się w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej stanął na starcie z najlepszymi biegaczami województwa lubelskiego podczas Finału Województwa w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. W stawce ponad 70 zawodników znaleźli się między innymi lekkoatleci z Biłgoraja, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Świdnika, Białej Podlaskiej. Mateusz jako 33 przekroczył linię mety zatem uplasował się w środku stawki. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach rangi wojewódzkiej, należy tutaj podkreślić fakt, iż Mateusz był jedynym zawodnikiem ze szkół ponadpodstawowych powiatu łukowskiego. Wielkie brawa i gratulacje!!! Opiekunem podczas zawodów była p. Izabela Opolska - nauczyciel wychowania fizycznego.